آموزش استفاده از سیستم اعتبار نمایندگی در IBSng

-- سوال: نحوه استفاده از سیستم Credit در I.B.S.n.g به منظور دادن اختیارات تام کنترلی به نماینده و البته محدود به میزان ساخت کاربر چیست؟!

پاسخ شما در سه چیز هست: Charge ،Deposit و Credit

1. شما مبلغی رو برای نماینده خود ذخیره می کنید.(Deposit)
2. شما نرخی را برای Charge مورد نظر خود تعیین کرده (از طریق Charge Rules) و دسترسی آن Charge را نیز بصورت Visible to all تعریف می کنید.
3. نماینده شما به میزان Deposit ای که دارد می تواند برای کاربرانی که می سازد، Credit اختصاص دهد.
4. کاربران نماینده شما می توانند به میزان اعتبار تعیین شده و به نسبت نرخ زمانی یا حجمی که شما در مرحله 2 تعریف کرده بودید از سرویس خود استفاده نماید.

** نکته 1: این که چه میزان Deposit ای بدهید که نماینده بتواند "چند دقیقه" یا "چند کیلوبایت" مصرف کند به نرخ فروش نهایی مربوط می شود. مهم نیست نماینده شما چند کاربر در سیستم تعریف می کند. مهم این است که شما مثلا به ایشان توانایی ساخت 50 کاربر 1 ماهه داده اید و اگر ایشان مثلا بخواهد 100 کاربر بسازد مسلما زمان هر کاربر از 1 ماه کمتر خواهد شد. برای مستند کردن بیشتر موضوع اجازه دهید مثالی عملی بزنم. شما نرخ دقیقه ای مصرف از Charge را برابر 1 واحد تعریف کرده اید. لذا اگر کاربری بخواهد 1 ماه کامل از سرویس خود استفاده کند می بایست:

30x24x60=43,200

واحد اعتبار (Credit) در حساب خود داشته باشد. (البته شما می بایست "حتما" برای این کاربر RelativeExpDate یا AbsolouteExpDate تعریف کنید، چون اعتبار فقط زمانی کسر می شود که کاربر آنلاین باشد و در صورت آفلاین بودن هرگز از حساب وی حتی با گذشت زمان، اعتباری کسر نمی شود؛ همانند آنچه در برخی از سرویس های تلفن بین الملل مشاده می کنید که فقط در صورت تماس گرفتن شما اعتبار کسر می شود و با گذشت زمان اعتبار شما دست نخورده باقی خواهد ماند. خوب بدیهی است که این موضوع در هر نوع سرویسی جالب نیست و باید توسط تعریف ExpDate خنثی و غیر فعال گردد.)

خوب پس اگر نماینده شما بخواهد اجازه ساخت 20 کاربر 1 ماهه را اخذ کند می بایست:

20x43200=864,000

واحد سپرده (Deposit) داشته باشد.

** نکته 2: اگر بخواهید می توانید با یک محاسبه ساده و تغییر در مقادیر بالا، آن ها را بصورت واحد تومان یا دلار در بیاورید.

** نکته 3: به نماینده دسترسی (Permission) های لازم را بدهید. (مشاهده، ساخت، ویرایش، ...) و البته Charge یا Charge های خودتان را از Charge های نمایندگانتان جدا سازید. Charge هایی که برای user های خودتان استفاده می کنید نیازی به استفاده از این سیستم ندارند و بصورت عادی و با نرخ پیشفرض 0 توانایی فعالیت را خواهند داشت و البته این Charge ها می بایست در قسمت Visible to all تیک نخورده باشند تا برای نمایندگان شما نمایش داده نشوند. ضمنا با تعیین Visible در Group های خود، امکان مشاهده آن ها را به نمایدگان بدهید در غیر این صورت توانایی ساخت یوزر را نخواهند داشت.

** نکته 4: مشکلی که در نسخه A1.24 (چه رایگان چه سازمانی) وجود دارد اینست که اگر کاربری در حین اتصال میزان Credit اش تمام شود، از سرور DC نخواهد شد و میزان Credit بصورت منفی در خواهد آمد. اما با اولین DC دیگر قادر به اتصال نخواهد بود. (البته زیاد غصه نخورید، چون خیلی خوش شانس یا سیریش باشه، نهایت 12 ساعت over use می کنه!! :دی -- نکته دیگرش هم اینجاست که این منفی شدن اعتبار بصورت مستقل برای کاربر نهایی صورت می گیرد و از سپرده نماینده چیزی کسر نخواهد شد، البته بدیعی است که در صورت تمدید مجدد اکانت توسط کاربر، نماینده می بایست میزان کسری را نیز جبران نماین؛ مگر آن که کاربر را حذف کرده و کاربر جدیدی را تعریف کند.)
  • Email, SSL
  • 2 کاربر این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

Related Articles

آموزش تغییر پسورد IBSng در لینوکس

در این آموزش تغییر پسورد IBSng در لینوکس را آموزش خواهیم داد ابتدا با دستور زیر در SSH به مسیر...

بک آپ و ریستور دیتابیس IBSng

برای بک آپ گرفتن مراحل زیر لازمه : / cd su postgres pg_dump IBSng > /var/lib/pgsql/IBSng.sql...

نجات اکانتینگ IBSng

در این مطلب قصد داریم به شما عزیزان نحوه تعمیر یک سرور مجازی لینوکس که بر روی آن IBSNG و سایر...

مرجع راهنمای کار با IBSng

تمامی مقالات زیر به سایت سازنده لینک داده شده است   Quick Start راهنمای شروع...